Lütfen biraz bekleyiniz...


 
Unbenanntes Dokument
 • Danışman
 • Uzman Arama
 • Forum ve Üyeler
  •    A'dan Z'ye   
  TELEFON:
  +49 (0)211 / 994395 - 0
   
   Boşanma.com.tr

  Yeni Hayatta Başarmak

  „Kişi kendini mutlu etmeli, Mutlu edilmeyi beklemeden“

  Boşanmadan sonra bir çok soru ile karşılaşırsınız. Yalnız nasıl başarılı olabilirim?
  Aile ve arkadaş çevresi nasıl bir tepki verecek? Çocuklarla nasıl olacak? Parasal açıdan nasıl hareket etmem gerekecek? Kendime uygun tekrar yeni bir partner bulabilecekmiyim?
  Kadın ve erkekler için önemli olan kırmak, karşısındaki kişiye (eski eşine) tereddüt ve güvensizlikle bakarak zorlaştırıcı farklı bir vaziyet almasıdır.
  Eşi ve aile üyeleriyle çok yakınken, birden herşeyin sona ermesi ve bu değişiklikle kendinin kuvvetli olması gerektiğini görmesidir.
  Duygularınızı nasıl yönlendirebilirsiniz?:

  • Boşanmayla ilgili kitaplar okuyarak,positif olarak kendi imkanlarınızla yendiğinizi göstermelisiniz.
  • Açik ve anlaşılır olarak, negatif duygularınızı kuvvetli bir şekilde atıp, bundan sonraki zamanda ayrılığın şiddetini kaybedeceğini, o an  geldiğinde hakkınızı alacağınızı ve   kesin olarak ayrılığı benimseyeceğinizi bilmelisiniz.
  • Bir günlük tutabilirsiniz bu size yardımcı olacaktır. Duygularınız ve değişiklikleri yazabilirsiniz.
  • Birde ayrılığın yada boşanmanın pozitif yönünden bakmayı deneyin, büyük bir olasılıkla belkide siz kişisel olarak evliliğinizin devamını getiremeyecek ve kendinizi de tanıyamayacak hale gelecektiniz. Ama şimdi önünüzde yeni bir hayat var.
  • Şimdiye kadar olan alışılmışlığa devam edin. Böylece hissederek dik başlılıkla kuşkusuz olarak yaşamın daha güvenli olduğunu göreceksiniz.
  • Bilinçli olarak, siz bizzat kendi duygularınızdan sorumlu vede kontrol etmek durumundasınız. Sizin kaderinizin böyle olduğunu, ama bundan sonrada yeni bir yaşamla kaderinizin devam edeceğini unutmayın. Demek ki siz bu ayrılıkdan, bu hoşnut olmayan durum ve vaziyetten sorumlu değilsiniz.


  Psikolojik Öneriler
   
  Ayrıldıktan sonra, hangi safha

  1.    Şok:

  H iç kimse istemez ayrılıp yalnız kalmayı, başa dönmeyi yada tekrar herşeyi onarabilmeyi çok ister. Eğer hala sevgisi varsa en azından ona sahip çıkmak ister. Onunla görüşmeyi, konuşmayı, geri döndermeyi dener.
  Umutsuz, çaresiz bir şekilde bekler, hayat akışını değiştirmek istemez.

  2.    Duygu Kargaşası ve Depreyon

  Hayatın sizin için bir anlamı kalmamıştır. Sizin için artık intikam ve nefret duygusu vardır. Huzursuz, konsantrasyonu  bozulmus bir durumda her şeyi geri almak istersiniz.
  Suçluluk duygusu, içini sıkan sorular, acaba her şeyi denedimmi sorularının hepsi ilişkiyi kurtarmak adınadır.

  3.    Çözüm

  Kabullenirsiniz, eski eşinizin geri gelmeyeceğini ve bundan sonra beklemenizin gereksiz olduğunu. Artik herhangi bir yerde eski eşinizle karşılaşmaktan korkmuyorsunuzdur.
  Bazen düşünürsünüz hayatınız da yeni bir partner olabileceğini. Içinizdeki sıkıntıları kaldırıp atarsınız.

  4.    Yeni Hayat

  Yeni amaçlarınızı sıralamış, hayatınız konusunda değişiklikler başlamıştır.
  Ev değişikliği, sizin değişiminiz, arkadaş çevreniz, hobileriniz. Kendinizi geliştiriyor yeni dostluklar ediniyor ve yeniden normal yaşantıya dahil oluyorsunuz.
  Bu safhayıda atlayarak yada kısaltarak geçtiniz. Hayatınızın her döneminde kendinize bu durumu kabullenerek, biliçli olarak açıklayınız.

   
  A'dan Z'ye Bilgiler
    Boşanma
    üzerine
    bilgiler ve yardım.
  Genel Firma Sartlari | Bilgi Koruma | Künye

  Yazdır Paylaşın Kaydet Hata bildirin facebook
    Bosanma.com.tr diger sitelerde:
    Scheidung.de auf Xing   Scheidung.de auf Twitter   Scheidung.de auf Facebook   Scheidung.de auf Youtube   Scheidung.de auf Flickr