Lütfen biraz bekleyiniz...


 
Unbenanntes Dokument
 • Danışman
 • Uzman Arama
 • Forum ve Üyeler
  •    A'dan Z'ye   
  TELEFON:
  +49 (0)211 / 994395 - 0
   
   Boşanma.com.tr
  Home Ücretsiz Boşanma Rehberi Çocuk Boşanma da çocukların tepkileri?

  Boşanma da çocukların tepkileri?

  Çocukta; annesi babası ayrılınca ilk sarsılan duygu güvendir. Çocuğun, annesi babasıyla yaşarken olan güven duygusu bu ayrılıkla sarsılır. Elbette bütün etkiler için cocuğun yaşı, gelişim derecesi, o yaşa gelinceye kadar yaşadıkları, içinde bulunduğu kişilik durumu önem taşıyacaktır.

  Anne babasına bağımlı olan çocuklar daha derin etkilenmeler yaşarken, bağımsız yetişmiş çocuklar daha az, daha farklı etkileneceklerdir ama sonuç olarak etkileneceklerdir.

  Çocuklar, durum ne olursa olsun anne-babalarının birleşmelerini isterler. Bunun içinde ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Bunun için çeşitli zollara baş vururlar. Onlar yitirdikleri güven duygusunu tekrar geri kazanmak isterler.
  Anne-baba ayrılığına bağlı olarak ortaya çıkan ruhsal belirtiler:

  Huysuzluk,Hırçınlık,Tedirginlik, İçe kapanma, Karamsarlık, Depresyon, Saldırganlık gibi belirtiler sıklıkla görülmektedir.
  Her boşanmada, çocukların belli ölçüde etkilendikleri göz önüne alınırsa, bunu en aza indirmek, anne-babanın yanlış tutumlardan kaçınmalarıyla sağlanabilir.
   
  A'dan Z'ye Bilgiler
    Boşanma
    üzerine
    bilgiler ve yardım.
  Genel Firma Sartlari | Bilgi Koruma | Künye

  Yazdır Paylaşın Kaydet Hata bildirin facebook
    Bosanma.com.tr diger sitelerde:
    Scheidung.de auf Xing   Scheidung.de auf Twitter   Scheidung.de auf Facebook   Scheidung.de auf Youtube   Scheidung.de auf Flickr